
1
$0.6720
$0.6720
10
$0.5824
$5.8240
100
$0.4032
$40.3200
500
$0.3360
$168.0000
1000
$0.2912
$291.2000
2500
$0.2576
$644.0000
5000
$0.2464
$1,232.0000
10000
$0.2240
$2,240.0000
50000
$0.2240
$11,200.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wickmann / Littelfuse |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| SCR Type | Sensitive Gate |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 5 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 200 µA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 8A, 10A |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 510 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 800 mV |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.7 V |
| Current - Off State (Max) | 3 µA |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 800 mA |
| Voltage - Off State | 600 V |