
1
$0.9072
$0.9072
10
$0.7952
$7.9520
100
$0.5488
$54.8800
500
$0.4592
$229.6000
1000
$0.3920
$392.0000
2000
$0.3472
$694.4000
6000
$0.3248
$1,948.8000
10000
$0.3024
$3,024.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wickmann / Littelfuse |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Mounting Type | Through Hole |
| SCR Type | Sensitive Gate |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 5 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 200 µA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 12.5A, 15A |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 950 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 800 mV |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.7 V |
| Current - Off State (Max) | 5 µA |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 1.5 A |
| Voltage - Off State | 400 V |