
1
$134.6912
$134.6912
10
$112.2464
$1,122.4640
30
$108.5056
$3,255.1680
100
$104.7648
$10,476.4800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Standex Electronics |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M18 |
| Output Type | NPN |
| Type | Hall Effect Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Termination Style | Cable Leads |
| Voltage - Supply | 8V ~ 30V |
| Must Operate | 5.5mT |
| Must Release | 3.5mT |
| Actuator Material | Magnet |
| Frequency | 30 Hz |