
1
$3.2368
$3.2368
10
$3.1584
$31.5840
50
$3.0128
$150.6400
100
$2.6320
$263.2000
500
$2.5536
$1,276.8000
1000
$1.6352
$1,635.2000
3000
$1.5232
$4,569.6000
5000
$1.4672
$7,336.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Raltron |
| Series | RTXE-2016 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | HCMOS |
| Function | Enable/Disable |
| Type | TCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±2.5ppm |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply (Max) | 6mA |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Absolute Pull Range (APR) | ±1ppm |
| Frequency | 32 MHz |
| Base Resonator | Crystal |