
1
$140.2576
$140.2576
12
$124.9136
$1,498.9632
30
$122.7184
$3,681.5520
54
$113.9600
$6,153.8400
102
$108.4832
$11,065.2864
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sfernice |
| Series | RSSD |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Radial, 3 Lead, Tubular |
| Adjustment Type | Slide |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Diameter | 1.256" OD, 0.839" ID (32.00mm x 21.30mm) |
| Length | 9.843" (250.00mm) |
| Termination | Solder Lug |
| Resistance | 330 Ohms |
| Power (Watts) | 280 W |