
1
$3.4720
$3.4720
10
$2.6656
$26.6560
50
$2.4528
$122.6400
100
$2.0272
$202.7200
500
$1.6352
$817.6000
1000
$1.4336
$1,433.6000
2500
$1.3776
$3,444.0000
5000
$1.3216
$6,608.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Elna America |
| Series | DHL |
| Package | Bulk |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Height - Seated (Max) | 0.386" (9.80mm) |
| Capacitance | 220 mF |
| Voltage - Rated | 5.5 V |