
1
$0.4480
$0.4480
10
$0.3696
$3.6960
25
$0.3360
$8.4000
100
$0.2464
$24.6400
250
$0.2240
$56.0000
500
$0.1904
$95.2000
1000
$0.1456
$145.6000
3000
$0.1232
$369.6000
6000
$0.1232
$739.2000
15000
$0.1120
$1,680.0000
30000
$0.1008
$3,024.0000
75000
$0.1008
$7,560.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Runic Technology |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output | 200mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Input (Max) | 7.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Control Features | Enable |
| PSRR | 48dB ~ 36dB (217Hz ~ 1kHz) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |