
1
$1.1200
$1.1200
5
$0.9744
$4.8720
10
$0.9632
$9.6320
25
$0.9296
$23.2400
50
$0.9072
$45.3600
100
$0.8736
$87.3600
250
$0.8512
$212.8000
500
$0.7952
$397.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RECOM Power |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 140mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 2.1A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | 1812 |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Inductance | 3.9 µH |
| Current Rating (Amps) | 1.32 A |