
1
$0.3136
$0.3136
10
$0.2016
$2.0160
50
$0.1456
$7.2800
100
$0.1120
$11.2000
500
$0.0896
$44.8000
1000
$0.0784
$78.4000
4000
$0.0672
$268.8000
8000
$0.0672
$537.6000
12000
$0.0560
$672.0000
28000
$0.0560
$1,568.0000
100000
$0.0448
$4,480.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Johanson Technology |
| Series | S |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Voltage - Rated | 250V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Capacitance | 5.1 pF |