
1
$3.1808
$3.1808
10
$2.8560
$28.5600
25
$2.6992
$67.4800
100
$2.3408
$234.0800
250
$2.2176
$554.4000
500
$1.9936
$996.8000
1000
$1.6800
$1,680.0000
3000
$1.5904
$4,771.2000
5000
$1.5344
$7,672.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wickmann / Littelfuse |
| Series | QJxx10xHx |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-220-3 Isolated Tab |
| Mounting Type | Through Hole |
| Triac Type | Alternistor - Snubberless |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 40 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 100A, 120A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Supplier Device Package | ITO-220AB |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 10 A |
| Voltage - Off State | 600 V |