
1
$9.3072
$9.3072
10
$8.5568
$85.5680
50
$7.8064
$390.3200
100
$6.7984
$679.8400
500
$6.2944
$3,147.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay Electro-Films |
| Series | PWB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 1W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Bonding Mountable, Moisture Resistant |
| Package / Case | Nonstandard |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.070" L x 0.070" W (1.78mm x 1.78mm) |
| Composition | Thin Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.012" (0.30mm) |
| Resistance | 10 Ohms |