
1
$0.4256
$0.4256
10
$0.3024
$3.0240
100
$0.1456
$14.5600
500
$0.1232
$61.6000
1000
$0.0896
$89.6000
3000
$0.0784
$235.2000
6000
$0.0784
$470.4000
9000
$0.0672
$604.8000
30000
$0.0672
$2,016.0000
75000
$0.0560
$4,200.0000
150000
$0.0560
$8,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOD-123F |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Technology | Schottky |
| Capacitance @ Vr, F | 55pF @ 1V, 1MHz |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Supplier Device Package | SOD-123F |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 560 mV @ 1 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 30 V |