
1
$6.2272
$6.2272
10
$5.0400
$50.4000
25
$4.4800
$112.0000
50
$4.2336
$211.6800
120
$3.9200
$470.4000
240
$3.8528
$924.6720
600
$3.7296
$2,237.7600
840
$3.6064
$3,029.3760
1200
$3.4832
$4,179.8400
3000
$3.3152
$9,945.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pulse Larsen Antenna |
| Series | PGL6704.222HLT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.748" L x 0.673" W (19.00mm x 17.1mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 1.6mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 16A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Inductance | 2.2 µH |
| Current Rating (Amps) | 34 A |