
1
$2.0496
$2.0496
10
$1.2768
$12.7680
50
$0.9632
$48.1600
100
$0.8624
$86.2400
500
$0.6944
$347.2000
1000
$0.6496
$649.6000
2000
$0.6496
$1,299.2000
4000
$0.5936
$2,374.4000
6000
$0.5712
$3,427.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RESI |
| Series | PEWM5930 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 10W |
| Tolerance | ±0.5% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Non-Inductive |
| Package / Case | Nonstandard |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.591" L x 0.305" W (15.00mm x 7.75mm) |
| Composition | Metal Element |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 5930 |
| Resistance | 500 µOhms |