
1
$0.5152
$0.5152
10
$0.3696
$3.6960
100
$0.1792
$17.9200
500
$0.1680
$84.0000
1000
$0.1232
$123.2000
2000
$0.1120
$224.0000
8000
$0.1120
$896.0000
16000
$0.1008
$1,612.8000
24000
$0.1008
$2,419.2000
56000
$0.0784
$4,390.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Power - Max | 300mW |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 150mV @ 500µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 5mA, 5V |
| Resistor - Base (R1) | 10kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 10kOhms |
| Supplier Device Package | SOT-666 |