
1
$23.7776
$23.7776
10
$21.9296
$219.2960
50
$20.9440
$1,047.2000
100
$18.7264
$1,872.6400
250
$17.8640
$4,466.0000
500
$17.0016
$8,500.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | PowerSO-10RF Exposed Bottom Pad (2 Formed Leads) |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Frequency | 500MHz |
| Power - Output | 15W |
| Gain | 14dB |
| Technology | LDMOS |
| Supplier Device Package | PowerSO-10RF (Formed Lead) |
| Voltage - Rated | 40 V |
| Voltage - Test | 12.5 V |
| Current - Test | 150 mA |