
1
$1.0976
$1.0976
5
$0.9520
$4.7600
10
$0.8960
$8.9600
15
$0.8400
$12.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allied Components International |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±30% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 84mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 2.5A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Inductance | 33 µH |