
1
$7.9968
$7.9968
10
$7.2240
$72.2400
25
$6.8880
$172.2000
100
$5.9808
$598.0800
250
$5.7120
$1,428.0000
500
$5.2080
$2,604.0000
1000
$4.5360
$4,536.0000
2000
$4.3680
$8,736.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 64-PowerTQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Audio |
| Data Interface | I2C, Serial |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 3V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 3V ~ 3.6V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 95 / 100 |
| Number of ADCs / DACs | 4 / 4 |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 95 / 100 |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 64-HTQFP (10x10) |