
1
$13.3056
$13.3056
30
$10.7744
$323.2320
120
$10.1360
$1,216.3200
510
$9.1840
$4,683.8400
1020
$8.4224
$8,590.8480
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PANJIT |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 20 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 650 V |