1
$1.7024
$1.7024
10
$1.5232
$15.2320
25
$1.4448
$36.1200
100
$1.1872
$118.7200
250
$1.1088
$277.2000
500
$0.9856
$492.8000
1000
$0.7728
$772.8000
2500
$0.7168
$1,792.0000
5000
$0.6832
$3,416.0000
12500
$0.6608
$8,260.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Input | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | I2C |
| Current - Supply | 5mA |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Capacitance - Input | 6 pF |