1
$1.9264
$1.9264
10
$1.7248
$17.2480
25
$1.6352
$40.8800
100
$1.3888
$138.8800
250
$1.2992
$324.8000
500
$1.1424
$571.2000
1000
$0.9408
$940.8000
2500
$0.8848
$2,212.0000
5000
$0.8512
$4,256.0000
12500
$0.8176
$10,220.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Input | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | I2C |
| Current - Supply | 5mA |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Capacitance - Input | 6 pF |