1
$3.2480
$3.2480
10
$2.9120
$29.1200
25
$2.7552
$68.8800
100
$2.3856
$238.5600
250
$2.2624
$565.6000
500
$2.0384
$1,019.2000
1000
$1.7136
$1,713.6000
2500
$1.6352
$4,088.0000
5000
$1.5680
$7,840.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Channels | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, Accelerator |
| Input | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | I2C - Hotswap |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Capacitance - Input | 10 pF |