1
$1.2432
$1.2432
10
$1.1088
$11.0880
25
$1.0528
$26.3200
100
$0.8624
$86.2400
250
$0.8064
$201.6000
500
$0.7168
$358.4000
1000
$0.5600
$560.0000
4000
$0.5264
$2,105.6000
8000
$0.5040
$4,032.0000
12000
$0.4816
$5,779.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-XFQFN Exposed Pad |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Input | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Applications | I2C |
| Current - Supply | 3mA |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Supplier Device Package | 8-XQFNU (1.6x1.6) |
| Capacitance - Input | 2 pF |