
1
$2.5424
$2.5424
10
$2.1616
$21.6160
25
$1.9936
$49.8400
50
$1.7808
$89.0400
100
$1.4896
$148.9600
250
$1.4448
$361.2000
500
$1.3552
$677.6000
1000
$1.2768
$1,276.8000
3000
$1.2320
$3,696.0000
5000
$1.1872
$5,936.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAI-TECH |
| Series | PAS1225V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 50Ohm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 125kHz |
| Frequency - Self Resonant | 340kHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Inductance Frequency - Test | 125 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Inductance | 4.9 µH |
| Current Rating (Amps) | 50 mA |