1
$9.9008
$9.9008
100
$9.1616
$916.1600
250
$8.8368
$2,209.2000
500
$8.5008
$4,250.4000
1000
$8.2096
$8,209.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TT Electronics / Optek Technology |
| Series | OPB350 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Pre-Wired |
| Sensing Distance | 0.063" (1.6mm) |
| Sensing Method | Liquid |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Phototransistor |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |