
1
$2.1728
$2.1728
10
$2.0608
$20.6080
20
$1.9600
$39.2000
50
$1.8480
$92.4000
100
$1.8032
$180.3200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4V ~ 12V |
| Max Output Power x Channels @ Load | 325mW x 1 @ 8Ohm |
| Supplier Device Package | 8-Mini DIP |