
1
$30.0832
$30.0832
10
$28.5824
$285.8240
20
$27.0704
$541.4080
50
$25.5696
$1,278.4800
100
$24.9648
$2,496.4800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NTE Electronics, Inc. |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | DO-203AB, DO-5, Stud |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 14 V |
| Impedance (Max) (Zzt) | 1.2 Ohms |
| Supplier Device Package | DO-5 |
| Power - Max | 50 W |