1
$0.4256
$0.4256
10
$0.3024
$3.0240
100
$0.1568
$15.6800
500
$0.1232
$61.6000
1000
$0.0896
$89.6000
2000
$0.0784
$156.8000
8000
$0.0784
$627.2000
16000
$0.0672
$1,075.2000
24000
$0.0672
$1,612.8000
56000
$0.0560
$3,136.0000
200000
$0.0560
$11,200.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-963 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | 2 NPN - Pre-Biased (Dual) |
| Power - Max | 339mW |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 300µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 5mA, 10V |
| Resistor - Base (R1) | 10kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 47kOhms |
| Supplier Device Package | SOT-963 |