1
$0.9744
$0.9744
10
$0.8624
$8.6240
25
$0.8064
$20.1600
100
$0.6160
$61.6000
250
$0.5152
$128.8000
500
$0.4928
$246.4000
1000
$0.3808
$380.8000
3000
$0.3472
$1,041.6000
6000
$0.3360
$2,016.0000
15000
$0.3248
$4,872.0000
30000
$0.3248
$9,744.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Current - Output | 1A |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Quiescent (Iq) | 55 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | 8-DFNW (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Grade | Automotive |
| PSRR | 85dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.238V @ 1A |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Qualification | AEC-Q100 |