1
$1.3328
$1.3328
10
$1.1872
$11.8720
25
$1.1312
$28.2800
100
$0.8624
$86.2400
250
$0.7616
$190.4000
500
$0.7280
$364.0000
1000
$0.5600
$560.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Duty Cycle | 80% |
| Frequency - Switching | 133kHz |
| Internal Switch(s) | No |
| Output Isolation | Isolated |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 7.7V ~ 18V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Voltage - Start Up | 12.6 V |