1
$1.3552
$1.3552
10
$1.2208
$12.2080
50
$1.1536
$57.6800
100
$0.8848
$88.4800
250
$0.7840
$196.0000
500
$0.7392
$369.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | 0°C ~ 150°C (TJ) |
| Duty Cycle | 46.5% |
| Frequency - Switching | 65kHz |
| Internal Switch(s) | No |
| Output Isolation | Isolated |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 10V ~ 16V |
| Supplier Device Package | 7-PDIP |
| Fault Protection | Over Load, Over Temperature, Short Circuit |