
1
$31.9648
$31.9648
10
$25.0320
$250.3200
100
$21.8624
$2,186.2400
500
$20.0592
$10,029.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Marktech Optoelectronics |
| Series | 8 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-5 Variant, 2 Leads, Lens Top Metal Can |
| Wavelength | 940nm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Response Time | 45ns |
| Spectral Range | 400nm ~ 1100nm |
| Color - Enhanced | Blue/Green |
| Responsivity @ nm | 0.6 A/W @ 940nm |
| Active Area | 10mm² |
| Current - Dark (Typ) | 1nA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |