
1
$1.7360
$1.7360
10
$1.5568
$15.5680
25
$1.4784
$36.9600
100
$1.2096
$120.9600
250
$1.1312
$282.8000
500
$0.9968
$498.4000
1000
$0.7952
$795.2000
2500
$0.7392
$1,848.0000
5000
$0.7056
$3,528.0000
10000
$0.6720
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | MSPM0 L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | 32MHz |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Program Memory Type | FLASH |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Data Converters | A/D 10x12b SAR |
| Core Size | 32-Bit |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.62V ~ 3.6V |
| Connectivity | DALI, I2C, IrDA, LINbus, SmartCard, SMBus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Supplier Device Package | 20-VSSOP |
| Number of I/O | 24 |