
1
$2.5984
$2.5984
10
$2.3408
$23.4080
40
$2.2064
$88.2560
80
$1.8816
$150.5280
240
$1.7696
$424.7040
440
$1.5456
$680.0640
960
$1.2768
$1,225.7280
2400
$1.1872
$2,849.2800
4920
$1.1424
$5,620.6080
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Masach |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Type | Cover |
| Length - Overall | 1.382" (35.10mm) |
| Ventilation | Vent Holes in Pattern |
| Width - Overall | 0.941" (23.90mm) |
| Height - Overall | 0.130" (3.30mm) |