
50
$54.1296
$2,706.4800
100
$50.1536
$5,015.3600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | NI-400S |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 1.96GHz |
| Power - Output | 30W |
| Gain | 13dB |
| Technology | LDMOS |
| Supplier Device Package | NI-400S |
| Voltage - Rated | 65 V |
| Voltage - Test | 26 V |
| Current - Test | 300 mA |