1
$2.6320
$2.6320
10
$2.3632
$23.6320
25
$2.2288
$55.7200
100
$1.9040
$190.4000
250
$1.7920
$448.0000
500
$1.5680
$784.0000
1000
$1.2992
$1,299.2000
2500
$1.2096
$3,024.0000
5000
$1.1648
$5,824.0000
10000
$1.1200
$11,200.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-PowerVFQFN |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
| Current - Output | 500mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 350kHz ~ 2.5MHz |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Topology | Buck |
| Supplier Device Package | 12-QFN (2x3) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Output (Max) | 34.2V |
| Voltage - Input (Min) | 3.3V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |