
1
$6.1488
$6.1488
10
$5.5216
$55.2160
25
$5.2192
$130.4800
100
$4.5248
$452.4800
250
$4.2896
$1,072.4000
500
$3.8528
$1,926.4000
1000
$3.2480
$3,248.0000
2500
$3.0800
$7,700.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 26-PowerVFQFN |
| Voltage - Output | 5.1V, 5.17V, 5.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 3 |
| Voltage - Input | 6V ~ 36V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Converter, USB |
| Supplier Device Package | 26-QFN (5x5) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |