
1
$4.0208
$4.0208
10
$3.3712
$33.7120
100
$2.7328
$273.2800
500
$2.4304
$1,215.2000
1000
$2.0720
$2,072.0000
2500
$1.9600
$4,900.0000
5000
$1.8816
$9,408.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Flyback |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 13V |
| Applications | General Purpose |
| Internal Switch(s) | Yes |
| FET Type | N-Channel |
| Delay Time - ON | 20 ns |
| Delay Time - OFF | 25 ns |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Supply | 2.4 mA |