1
$20.7536
$20.7536
10
$16.4304
$164.3040
25
$15.5680
$389.2000
110
$13.4064
$1,474.7040
550
$12.5440
$6,899.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Melexis |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Sleep Mode |
| Package / Case | TO-39-4 Metal Can |
| Output Type | PWM, SMBus |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.6V ~ 3.6V |
| Sensor Type | Digital, Infrared (IR) |
| Resolution | 16 b |
| Supplier Device Package | TO-39 |
| Test Condition | 0°C ~ 60°C (120°C ~ 380°C) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±0.5°C (±4°C) |
| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 85°C |
| Sensing Temperature - Remote | -70°C ~ 380°C (IR) |