
5
$2.3072
$11.5360
10
$1.8480
$18.4800
100
$0.9184
$91.8400
800
$0.5824
$465.9200
4800
$0.3472
$1,666.5600
9600
$0.2352
$2,257.9200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mentech Technology USA Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.272" L x 0.256" W (11.15mm x 10.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 0.55mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 65A |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.80mm) |
| Inductance | 150 nH |
| Current Rating (Amps) | 48 A |