1
$1.2208
$1.2208
10
$1.0976
$10.9760
75
$1.0416
$78.1200
150
$0.7952
$119.2800
300
$0.7056
$211.6800
525
$0.6720
$352.8000
1050
$0.5152
$540.9600
2550
$0.4928
$1,256.6400
5025
$0.4704
$2,363.7600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | 74VHCT |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | 8:8 |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Independent Circuits | 1 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Delay Time - Propagation | 5.1ns |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |