1
$1.3328
$1.3328
10
$1.1872
$11.8720
38
$1.1312
$42.9856
114
$0.8624
$98.3136
266
$0.7616
$202.5856
532
$0.7280
$387.2960
1026
$0.5600
$574.5600
2508
$0.5376
$1,348.3008
5016
$0.5152
$2,584.2432
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | 74AC |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | 8:8 |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Independent Circuits | 1 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Delay Time - Propagation | 7.5ns |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |