
1
$11.3344
$11.3344
10
$10.2480
$102.4800
42
$9.7664
$410.1888
126
$8.4784
$1,068.2784
252
$8.0976
$2,040.5952
504
$7.3808
$3,719.9232
1008
$6.4288
$6,480.2304
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Supplier Device Package | 32-SOIC |
| Channel Type | Single |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Number of Drivers | 1 |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 15A, 15A |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |