
1
$2.2736
$2.2736
10
$2.0384
$20.3840
25
$1.9264
$48.1600
100
$1.6352
$163.5200
250
$1.5344
$383.6000
500
$1.3440
$672.0000
1000
$1.1200
$1,120.0000
2500
$1.0416
$2,604.0000
5000
$0.9968
$4,984.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 9-WFBGA, WLBGA |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Class D |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Max Output Power x Channels @ Load | 3.2W x 1 @ 4Ohm |
| Supplier Device Package | 9-WLP (1.35x1.44) |