
1
$4.2896
$4.2896
10
$3.8528
$38.5280
25
$3.6400
$91.0000
100
$3.1584
$315.8400
250
$2.9904
$747.6000
500
$2.6880
$1,344.0000
1000
$2.2624
$2,262.4000
2500
$2.1504
$5,376.0000
5000
$2.0720
$10,360.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Depop, Differential Inputs, Shutdown |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Class G |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Max Output Power x Channels @ Load | 2.4W x 1 @ 8Ohm |
| Supplier Device Package | 28-TQFN (5x5) |