
2500
$0.7280
$1,820.0000
5000
$0.6944
$3,472.0000
12500
$0.6608
$8,260.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | TFT-LCD Panels: VCOM Driver |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 6V ~ 20V, ±3V ~ 10V |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Supply | 2 mA |
| Current - Output / Channel | 55 mA |