
1
$5.2752
$5.2752
10
$4.7376
$47.3760
25
$4.4800
$112.0000
100
$3.8864
$388.6400
250
$3.6848
$921.2000
500
$3.3040
$1,652.0000
1000
$2.7888
$2,788.8000
2500
$2.3184
$5,796.0000
5000
$2.2288
$11,144.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Voltage - Output | 15V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Converter, LCD |
| Supplier Device Package | SOT-6 |