1
$3.4832
$3.4832
10
$2.6208
$26.2080
25
$2.3296
$58.2400
50
$2.2064
$110.3200
100
$2.1504
$215.0400
500
$1.8032
$901.6000
1000
$1.6800
$1,680.0000
2500
$1.6240
$4,060.0000
5000
$1.5680
$7,840.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Resolution | 9 b |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Test Condition | -25°C ~ 100°C (-55°C ~ 125°C) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |