1
$3.6064
$3.6064
10
$2.9344
$29.3440
25
$2.3856
$59.6400
50
$2.2176
$110.8800
100
$2.1056
$210.5600
500
$1.7696
$884.8000
1000
$1.6576
$1,657.6000
5000
$1.5568
$7,784.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Resolution | 9 b |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Test Condition | -25°C ~ 100°C (-55°C ~ 125°C) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |