
1
$5.8800
$5.8800
10
$5.2752
$52.7520
50
$4.9840
$249.2000
100
$4.3232
$432.3200
250
$4.0992
$1,024.8000
500
$3.6848
$1,842.4000
1000
$3.1024
$3,102.4000
2500
$2.9456
$7,364.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Filter Type | Elliptic, Low Pass Switched Capacitor |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Filters | 1 |
| Filter Order | 5th |
| Frequency - Cutoff or Center | 12kHz |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |